+48 885 77 55 66 biuro@sanitysystem.pl

Odkażanie pojazdów

Certyfikowany ozonator do dezynfekcji samochodów, karetek i autobusów

Dlaczego?

Dezynfekcja pojazdów przez ozonowanie, podobnie jak w przypadku dezynfekcji pomieszczeń, pozwala znacząco poprawić jakość powietrza w samochodzie i pozbyć się wszelkich bakterii, wirusów, drobnoustrojów i brzydkich zapachów, jakie mogą gromadzić się wewnątrz samochodowej kabiny. W czasach pandemii koronawirusa, gdy wszyscy zwracają większą uwagę na ograniczenie kontaktu z wirusami i bakteriami, regularne ozonowanie pojazdów prywatnych, służbowych, ale też karetek pogotowia, autobusów czy aut dostawczych znacząco zwiększa bezpieczeństwo ich kierowców i pasażerów. Z generatorami ozonu Sanity System, samodzielne przeprowadzenie dezynfekcji pojazdu będzie możliwe tak często, jak to konieczne.

Jak to działa?

Ozonator Sany Car został przygotowany z myślą o przeprowadzaniu pełnej dezynfekcji w samochodach osobowych, SUV-ach, autach dostawczych, kamperach, minibusach oraz karetkach Pogotowia Ratunkowego. Dzięki niewielkiej wadze i rozmiarom, jego ustawienie na siedzeniu czy podłokietniku auta nie będzie stanowiło większego problemu, a samo ozonowanie samochodu przebiega całkowicie automatycznie, wykorzystując zjawisko wyładowania koronowego w celu generowania ozonu z tlenu pobranego z powietrza. Po zakończeniu procedury uruchamiany jest destruktor ozonu, który przetwarza ozon z powrotem w tlen, pozostawiając pojazdy czyste, odświeżone, zdezynfekowane i gotowe do ponownego użytku od razu po zakończeniu ozonowania.

Nasze urządzenia posiadają 3 programy pracy, dzięki czemu można z łatwością dopasować czas ich pracy do kubatury pojazdu i przeprowadzić dezynfekcję przy odpowiednim stężeniu ozonu. Generatory ozonu Sanity System zostały przebadane pod kątem skuteczności w dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2 i jako jedyne w Polsce dają pełną gwarancję zwalczania koronawirusa.

Ozonowanie karetek pogotowia w trakcie COVID-19

Nasze urządzenia wykorzystują unikalny system generowania ozonu poprzez wyładowanie koronowe oraz późniejszego przekształcenia ozonu ponownie w tlen, dzięki czemu cała procedura dezynfekcji wnętrza auta odbywa się w środowisku zamkniętym, automatycznie, bez udziału człowieka i konieczności wietrzenia wnętrza pojazdu po zakończeniu procedury. Wygoda użytkowania i krótki czas wykonania dezynfekcji jest szczególnie ważny w okresie pandemii, kiedy w karetkach pogotowia mogą być przewożeni pacjenci zarażeni, potencjalnie zarażeni lub mający kontakt z osobami zarażonymi.

Proces ozonowania pojazdów szczególnie istotny w branży medycznej

Pełna dezynfekcja z pomocą ozonowania pozwala zabić bakterie, wirusy, grzyby i inne drobnoustroje jakie mogą być przenoszone przez samych pacjentów, ale też na ich odzieży czy przez ratowników medycznych. Zadbanie o porządek wnętrza karetki jest szczególnie istotne ze względów higienicznych i sanitarnych zarówno dla bezpieczeństwa pacjentów, jak i ratowników oraz lekarzy.

Dezynfekcja autobusów

Pomimo pandemii, każdy musi przemieszczać się w pewnym zakresie po mieście, do pracy, biura czy na zakupy. Wybierając komunikację miejską jesteśmy narażeni na styczność z wieloma obcymi osobami, dlatego tak ważne jest, by firmy prowadzące usługi przewozowe dbały szczególnie o higienę i regularną dezynfekcję wnętrz autobusów.

Przy trwającym ok. godziny procesie ozonowania zapewnienie właściwego odkażenia pojazdu nie powinno przysporzyć przestojów w dostępności autobusu, a inwestycja w dobrej jakości generator ozonu z pewnością opłaci się w czasach pandemii COVID-19 wymagających zachowania szczególnej ostrożności.