+48 885 77 55 66 biuro@sanitysystem.pl

sanitowanie to bezpieczna dezynfekcja powietrza i powierzchni

Korzyści z sanitowania

Sanitowanie to proces naturalny, bez użycia chemicznych detergentów. Wystarczy podłączyć do prądu i wybrać odpowiedni program dezynfekcji. Ponadto urządzenia Sanity System posiadają wbudowany destruktor ozonu, który rozbija cząsteczki ozonu z powrotem na tlen. Dzięki temu pomieszczenie jest gotowe do użycia – bez konieczności wietrzenia.

Badania z wykorzystaniem urządzeń Sanity System dowodzą, iż ozon generowany przez nasz sprzęt jest w pełni bezpiecznych dla wszystkich urządzeń elektronicznych jak i materiałów znajdujących się w pomieszczeniach np. drewna, dywanów, podłóg, ścian, obrazów, mebli itp.

Co to jest sanitowanie?

Sanitowanie to bezpieczny proces dezynfekcji powietrza i powierzchni za pomocą ozonu generowanego z wysokiej jakości urządzeń Sanity System. Bezpieczeństwo procesu zapewnia dopasowanie urządzeń i programów w urządzeniach do konkretnej kubatury pomieszczenia. Dzięki temu generowana jest odpowiednia ilość ozonu, która ma działanie dezaktywujące wirusy, biobójcze, grzybobójcze oraz neutralizująca nieprzyjemne zapachy, natomiast jest nieszkodliwa dla urządzeń elektronicznych i powierzchni, w tym takich wykonanych z naturalnego kauczuku.  Bezpieczeństwo procesu zapewnia funkcja deozonowania, która włącza się bezpośrednio po etapie ozonowania. Dzięki temu po zakończeniu całego procesu możemy natychmiast korzystać z pomieszczenia bez konieczności jego wietrzenia.

Ozon jako gaz lotny o właściwościach biobójczych, wnika w powierzchnie i ściany, dzięki temu proces oczyszczania jest dogłębny.

Proces Sanitowania jest dedykowany do branży medycznej, dezynfekcji pojazdów(w tym karetek), branży HoReCa i innych, w których pożądane jest posiadanie zdezynfekowanych pomieszczeń, oraz zachowanie neutralnego zapachu w pomieszczeniach.

Sanitowanie pomieszczeń

Skuteczne ozonowanie pomieszczeń z wykorzystaniem specjalistycznych generatorów ozonu to dziedzina, z którą czujemy się wyjątkowo związani i która wyznacza podstawowy kierunek rozwoju Sanity System. Jako producent rozwiązań w zakresie bezpiecznego odkażania powietrza, wody oraz dezynfekcji powierzchni, swoje projekty tworzymy w oparciu o potrzebę budowania zdrowego, korzystnego środowiska do codziennego funkcjonowania i bezpiecznego życia. Ozonowanie jest skuteczną metodą odkażania pomieszczeń stosowaną nie tylko w okresie pandemii koronawirusa, ale także profilaktyki chorób, alergii oraz infekcji wywoływanych przez różnego rodzaju wirusy, bakterie i drobnoustroje.

Generatory ozonu dostępne w ofercie Sanity System bazują na wyjątkowo wydajnej technologii przekształcania tlenu z otoczenia na ozon poprzez mechanizm wyładowania koronowego (elektrycznego). 

Ozon, który szybko łączy się z mikroorganizmami w otoczeniu powoduje ich utlenianie i całkowitą neutralizację, pozostawiając powierzchnie i powietrze w pomieszczeniu na wysokim poziomie czystości mikrobiologicznej.

Z uwagi na potwierdzoną skuteczność naszych systemów w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, ozonowanie może być z pewnością traktowane jako jedno z ważniejszych działań prowadzonych w ramach prewencji rozprzestrzeniania się wirusa. Dezynfekcja pomieszczeń poprzez ozonowanie z wykorzystaniem certyfikowanych urządzeń Sanity System to zdecydowany gwarant bezpieczeństwa w dobie mnogości wirusów i bakterii. 

Dezynfekcja pomieszczeń użyteczności publicznej w trakcie pandemii

Ozonowanie powinno być wykorzystywane jako jedna z podstawowych metod dezynfekcji pomieszczeń użytkowych i publicznych w trakcie pandemii COVID-19, ale nie powinno istnieć samodzielnie, tj. bez stosowania pozostałych środków ostrożności, dystansu społecznego czy zasad higieny osobistej i regularnej dezynfekcji dłoni.

Zachowując samodzielnie ostrożność w kontaktach z ludźmi i sytuacjach umożliwiających przenoszenie się wirusa oraz łącząc to z prowadzeniem regularnej dezynfekcji w miejscach takich jak przychodnie, mieszkania, biura, gabinety lekarskie i stomatologiczne, przedszkola, restauracje czy szpitale, jako społeczeństwo mamy znacznie większą szansę uchronienia swojego zdrowia przed wyniszczającymi skutkami wirusa SARS-CoV-2.